Studenci za życiem

AKTUALNOŚCI

Zapraszamy Cię na nasze spotkania!


__________________________________________

10.03.2012

Zapraszamy na Marsz dla Życia w Poznaniu

www.marszdlazycia.pl

__________________________________________

22-23.09.2011

w Poznaniu odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona tematyce naprotechnologii. Gościem specjalnym będzie prof. Thomas W. Hilgers ze Stanów Zjednoczonych, twórca NaProTECHNOLOGY, czyli Technologii Naturalnej Prokreacji.

Poznańska konferencja odbędzie się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego mieszczącym się przy ul. Przybyszewskiego 37a. 22 września o godz. 11 prof. Hilgers wygłosi wykład otwarty pt. „The New Women’s Health Science of NaProTECHNOLOGY”, natomiast 23 września o godz. 9 rozpocznie się kolejny wykład i debata publiczna z udziałem mediów pt. „NaProTECHNOLOGY czy in vitro?”.

Wykłady będą tłumaczone symultanicznie na język polski. W sprawie odbioru bezpłatnych elektronicznych wejściówek organizatorzy konferencji proszą zwracać się pod adres e-mailowy: tpikula@ump.edu.pl.

Prof. Thomas Hilgers jeszcze jako student medycyny zafascynował się przesłaniem encykliki „Humanae Vitae” papieża Pawła VI, co zainspirowało go do poszukiwań etycznej alternatywy dla współczesnej medycyny zajmującej się ludzką płodnością. W 1985 r. Hilgers założył Instytut Papieża Pawła VI w Omaha. Jest także członkiem Papieskiej Akademii Życia, do której został zaproszony przez Jana Pawła II.

Przez lata poszukiwań i badań naukowych prowadzonych na Uniwersytecie Medycznym Creightona w Omaha w Stanie Nebraska prof. Hilgers wypracował pewien schemat postępowania diagnostycznego i leczniczego określany mianem Natural Procreative Technology (NaProTECHNOLOGY). Stanowi on dziś katolicką odpowiedź na główny nurt praktyk, procedur i paradygmatów współczesnej medycyny reprodukcyjnej.

Podstawą naprotechnologii jest model Creightona (Creighton Model FertilityCare System), nowoczesna metoda naturalnego planowania rodziny, która opiera się na wystandaryzowanych obserwacjach płodności kobiety.

(źródło)

__________________________________________

30.06.2011

Odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy, zakładającego ochronę życia każdego dziecka od poczęcia. Dokument, pod którym podpisało się blisko 600 000 Polaków, został przedstawiony w Sejmie.

„Z doświadczenia totalitaryzmów wiemy, że państwa mogą służyć również złu. Co odróżnia dobre państwo od złych? – sposób w jaki odnoszą się do osoby ludzkiej. Państwo dobre to takie, w którym każda osoba jest szanowana, a instytucje służą jej dobru. Państwa totalitarne lekceważą godność osoby – jednostka niczym, jednostka bzdur – wołał piewca komunizmu. Pogarda dla człowieka łączyła komunistów z nazistami.” – przybliżył historię walki z aborcją w Sejmie Mariusz Dzierżawski, przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

za: fronda.pl

Polecamy nagranie z transmisji dostępne tutaj.

__________________________________________

10.06.2011

W domu studenckim Jowita zorganozowaliśmy sesję Moje ciało => Moja sprawa.

__________________________________________

24.04.2011

Jezus Chrystus ma moc wyrwać ze śmierci każdego kto w swoim życiu wybiera Go jako swojego Pana i trwa w Nim i w Jego woli.

Życzymy tego życia w pełni!

„Czujemy, że nasza działalność to tylko kropla w morzu. Ale bez niej ocean byłby uboższy.”
Matka Teresa z Kalkuty

__________________________________________

25.03.2011

Spotkamy się na Mszy świętej w katedrze poznańskiej o godz. 18, podczas której każdy obecny będzie miał możliwość podjąć duchową adopcję.

Serdecznie Cię zapraszamy!

__________________________________________

19.03.2011

Uczestniczyliśmy w 31. pielgrzymce Obrońców Życia do Częstochowy – wspaniałym spotkaniu około tysiąca osób, które swoją postawą i zaangażowaniem są pro-life.

Słuchaliśmy m.in. wykładu Raymonda de Souza („Antykultura śmierci a Ewangelia życia  – relatywizm, dechrystianizacja i katolicka kontrrewolucja”), który jest autorem prawie 3 tys. programów radiowych i telewizyjnych w obronie życia i wiary. Współpracuje z wieloma organizacjami katolików świeckich w przygotowaniu programów edukacji religijnej dla szkół i parafii (za fronda.pl).Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy także prezentacji dra psychologii  UW Szymona Grzelaka („Do młodzieży: o miłości i seksualności”), który m.in. w fundacji Homo Homini im. Karola de Foucaulda poszukuje skutecznych metod wspierania młodzieży w dojrzewaniu do budowania trwałych związków i odpowiedzialnego przeżywania własnej seksualności.

__________________________________________

25.12.2010

Błogosławionych świąt, pełnych Życia, miłości i nadziei!


Chrystus nie reprezentował „możliwego życia”…,

lecz był i jest „życiem pełnych możliwości”.

__________________________________________

22.12.2010

Przekazaliśmy  Fundacji Pomocy Samotnej Matce Pro-Vita dary z naszej przedświątecznej zbiórki.

potwierdzenie przekazania darów

__________________________________________

12.12.2010

W „Przewodniku katolickim” ukazał się artykuł pani Weroniki Stachury: „Po stronie życia” (s. 48 i 49), w którym została opisana działalność naszego stowarzyszenia.

 • „Zaangażowanych w ochronę życia zwykle utożsamiamy z osobami w podeszłym wieku, o szczególnie radykalnych poglądach. Stowarzyszenie młodych poznańskich uczelni i nie tylko Studenci za życiem przeczy temu stereotypowi.”

Dziękujemy!

__________________________________________

04.12.2010 

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli naturalnego Planowania Rodziny oddział w Poznaniu zaprasza ginekologów położników, lekarzy medycyny rodzinnej, lekarzy internistów, lekarzy w trakcie specjalizacji, lekarzy stażystów, studentów medycyny oraz pielęgniarki i położne oraz wszystkie zainteresowane osoby na konferencję:

Zdrowie prokreacyjne.

NaProTECHNOLOGY® w diagnozowaniu i leczeniu

niepłodności.

Miejsce:

Sala B Centrum Kongresowo – Dydaktycznego UM w Poznaniu ul. Przybyszewskiego 37 (www.ckd.ump.edu.pl)

więcej informacji na: www.pronapro.pl

________________________________________

27.11.201o

Modlitewne czuwanie na całym świecie w obronie dziecka poczętego.

Ojciec Święty Benedykt XVI wzywa cały świat do modlitwy w intencji każdego poczynającego się ludzkiego życia.

Nieszpory „na rzecz życia” w łączności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego  w wigilię pierwszej niedzieli Adwentu. Katedra poznańska, Ostrów Tumski. Sobota, 27 listopada, godz. 16.00.

________________________________________

27.10.2010

 

Naszym gościem była pani Romana Chruszcz, pedagog i dyrektor Chrześcijańskiego Ośrodka Adopcyjno – Mediacyjnego „Pro Familia” w Poznaniu.

Pani Chruszcz podzieliła się z nami swoim bogatym doświadczeniem we wspieraniu kobiet w nieoczekiwanej ciąży.

Serdecznie dziękujemy za owocne spotkanie!

__________________________________________

14.10.2010

Przekazaliśmy  Fundacji Pomocy Samotnej Matce Pro-Vita następujące dary:

 • dla dorosłych:

koszula nocna, 5 par spodni, 2 bluzy z kapturem, 3 T-shirty, 2 koszule damskie, 3 apaszki, 5 par butów, 2 kurtki, 2 torby,

 • dla dzieci i niemowląt:

wózek dziecięcy – spacerówka, 4 swetry, 26 bluzki z krótkim rękawem, 8 sukienek, 25 bluzki z długim rękawem, kamizelka, 6 spódniczek,8 par majtek, 2 pary rękawiczek, 6 bluz, 13 par skarpetek, 11 rajstopek, 13 par długich spodni, 3 pary krótkich spodni, ogrodniczki, 2 komplety pościeli niemowlęcej, 2 kołderki, śpiworek niemowlęcy, śpiworek pokąpielowy, prześcieradło, 10 czapek, 13 śpioszków, 9 butelek, 2 paczki pieluszek, 8 par bucików,

 • zabawki

torba lego technics z instrukcjami, 16 maskotek, 41 różnych wojowników z plastiku, z zapasem broni :), torba lego, 11 kaset z muzyką, 13 samochodzików, 3 maski, gra, karabin, pałac faraona, torba drobnych zabawek, myszka miki.

podziękowanie za przekazane dary (kliknij, aby powiększyć)

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy przekazać te cenne dary!

__________________________________________

27.09.2010

Ruszyła akcja plakatowa w poznańskich uczelniach wyższych pod hasłem Bocian Cię nie przyniósł!, w której zapraszamy w swoje szeregi nowych obrońców życia.

Jeśli nie brak Ci odwagi i dobrej woli,  Ty także możesz dołączyć do naszego stowarzyszenia i zrobić coś naprawdę sensownego!

__________________________________________

24.09.2010

Serdecznie zapraszamy na

III Międzynarodowe Sympozjum dla lekarzy i położnych pt.

Optymalny poród – wyzwania współczesnego położnictwa

Sympozjum odbędzie się 24 września 2010 r.

w godzinach 09:00 – 19:00

w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej przy Hali Stuleciawe Wrocławiu

plan sympozjum i inne istotne informacjezwiązane z sympozjum dostępne są na stronie:www.sympozjum.kobietainatura.pl

__________________________________________

31.08.2010

26 sierpnia br. w Sejmie RP odbyło się „wysłuchanie obywatelskie” nt. turystyki aborcyjnej, zorganizowane przez feministyczną Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny przy współpracy niezależnego posła dra M. Balickiego.

Wśród ok. 100 uczestników prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka dr inż. Antoni Zięba był jedynym, który wypowiadał się prolife.

Poniżej załączamy komunikat prasowy zredagowany przez PSOŻC oraz opracowanie nt. turystyki aborcyjnej Polek do Wielkiej Brytanii.

W najbliższy wtorek tj. 31 sierpnia w godz. 18:05 – 19:30 gościem w TV Trwam i Radia Maryja będzie dr inż. Antoni Zięba. Będzie mówił o tym wysłuchaniu i aktualnych zadaniach obrońców życia.

Serdecznie zapraszamy do oglądania/słuchania.

Nagranie audycji dostępne tutaj.

_______________

Komunikat prasowyPolskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w sprawie: turystyka aborcyjna – wysłuchanie obywatelskie w Sejmie RP 26 sierpnia br.

1. Organizatorami „wysłuchania obywatelskiego” była Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny przy współpracy posła dra M. Balickiego i wicemarszałka Sejmu J. Wenderlicha. Organizatorzy do przedstawienia referatów zaprosili 4 lekarzy ginekologów (wszystkich praktykujących przerywanie ciąży oraz zwolenników legalności aborcji). Do dyskusji panelowej zaproszono 5 osób – wszystkie osoby prezentowały jednolite stanowisko pro-aborcyjne.

Organizatorzy posługując się formułą wysłuchania obywatelskiego w Sejmie RP, czyli Parlamencie kraju, w którym zwolennicy prawnej ochrony dzieci nienarodzonych stanowią 81 % (OBOP, VI 2003), a zwolennicy aborcji bez ograniczeń 5% (GfK Polonia, III 2010), praktycznie nie dopuścili do dyskusji osób reprezentujących poglądy pro-life (w czasie całego spotkania organizatorzy umożliwili zabranie głosu jednorazowo jednemu obrońcy życia – dr. Antoniemu Ziębie – w czasie ok. 3 minut). Naszym zdaniem taki sposób zorganizowania spotkania przeczy idei wysłuchania obywatelskiego.

2. Odnosząc się do tematu „turystka aborcyjna Polek” i szacunków skali tejże turystyki podawanych przez organizatorów oraz szacunków skali podziemia aborcyjnego w Polsce przytaczamy udokumentowane szacunki w tym względzie opracowane przez naukowców, ekspertów Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

2 a. Skala turystki aborcyjnej Polek. W Wielkiej Brytanii 2009 r. zarejestrowano 20 aborcji wśród Polek, nie-rezydentek tego kraju (dane Departament of Health). Jest wielce prawdopodobne, że ta liczba nie odzwierciedla pełnej skali turystki aborcyjnej Polek do tego kraju, jednak z całą pewnością trzeba stwierdzić, że szacunki Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny i SROM (mówiące o skali turystyki aborcyjnej Polek do Wielkiej Brytanii rzędu 10-30 tys. rocznie) są pobawione umotywowania w faktach. Nagłaśnianie nieprawdziwych danych jest elementem ideologicznej walki tychże środowisk o legalizację aborcji w Polsce. Trzeba też, odwołując się do cytowanych wyżej badań opinii publicznej stwierdzić, że walka o powrót aborcji na życzenie jest prowadzona wbrew udokumentowanym przez najważniejsze polskie ośrodki badawcze opiniom społecznym (szczegółowa argumentacja ekspertów PSOŻC w załączniku).

2 b. Rzetelne szacunki co do skali podziemia aborcyjnego w Polsce, opracowane przez ekspertów PSOŻC, to 7-14 tys. aborcji rocznie. Nie wchodząc w szczegółową argumentację tego raportu (w załączeniu) przytoczyć należy tylko zarejestrowaną w 1997 r. liczbę aborcji w Polsce – w czasie rocznego okresu legalności aborcji na żądanie. Liczba ta, podkreślmy, w warunkach pełnej legalności bezpłatnej aborcji wyniosła 3047. Skala podziemia aborcyjnego, czyli liczba aborcji dokonywanych ze złamaniem prawa, odpłatnie, w warunkach gorszych niż szpitalne nie może być 50-krotnością powyższej liczby! – a taki rząd wartości był podawany przez organizatorów wysłuchania – ok. 150 tys. rocznie!

3. Jasno sformułowanym celem organizatorów wysłuchania było dążenie do przywrócenia legalizacji aborcji. W argumentacji organizatorów sprzeciw wobec aborcji jest sprawą konfesyjną, wynikiem presji Kościoła katolickiego. Tymczasem współczesna nauka (por. załączniki) ustaliła poczęcie jako początek życia człowieka, a więc aborcja jest odebraniem życia człowiekowi w prenatalnej fazie rozwoju. Sprzeciw wobec aborcji wynika więc z ogólnoludzkiego imperatywu moralnego: nie wolno pozbawiać życia absolutnie niewinnych ludzi. Ideologicznego podejścia należy raczej upatrywać się w argumentacji organizatorów wysłuchania i innych środowisk proaborcyjnych, których działalność, podkreślmy raz jeszcze, jest poprowadzona wbrew udokumentowanej opinii większości naszego społeczeństwa.

Załączniki: 1. Podziemie aborcyjne – mity i fakty2. Turystyka aborcyjna Polek do Wielkiej Brytanii – rzeczywista skala zjawiska3a. Naukowcy, lekarze o początku życia człowieka3b. Człowiek od poczęcia3c. Z publikacji w czasach PRL-u3d. Tylko dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, kiedy zaczyna się życie człowieka[Komplet załączników można pobrać z serwera Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka – http://www.pro-life.pl/uploaded_files/Zalaczniki.pdf] 

dr inż. Antoni Zięba

prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowiekauczestnik wysłuchania obywatelskiego „Turystyka aborcyjna Polek” Sejm RP, 26 sierpnia br.

__________________________________________

22-23.05.2010

W Domu Studenckim UAM Jowita (ul. Zwierzyniecka 7, Poznań) /mapka dojazdu z PKP/, odbędzie się ogólnopolska studencko-doktorancka konferencja naukowa pt.Komunikuję się, więc jestem„, która potrwa do niedzieli, a jej interdyscyplinarny charakter może zainteresować każdego.

Już dziś zapoznaj się ze szczegółowym programem dostępnym tutaj.

Szczególnie zapraszamy na sobotnie wystąpienie naszej wiceprezes:

godz. 17:50 – 18:05 Katarzyna Wozinska (Psychologia, UAM Poznań) – Początki homo communicativus. Perspektywa prenatalna

Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Studentów Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

__________________________________________

15.05.2010

Nasze stowarzyszenie zostało włączone w poczet ruchów, grup i organizacji, stawiających sobie za cel obronę życia dzieci poczętych skupionych w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Dziękujemy Federacji za dostrzeżenie naszej działalności i nobilitujące zaproszenie! 🙂

__________________________________________

8.05.2010

Jak dowiadujemy się na stronie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego,  planowana na 11 maja 2010 konferencja, na której swój wykład miał wygłosić Peter Singer „została odwołana z powodu wycofania się wielu prelegentów”.

źródło: http://konferencje.wpia.uw.edu.pl/konf.php?id=228

__________________________________________

6.05.2010

Uniwersytet Warszawski zaprosił Petera Singera – zwolennika zabijania chorych niemowląt, aborcji i eutanazji, który 11 maja wygłosi swój wykład.

Wcześniej władze tej uczelni pod naciskiem środowisk lewicowych odwołały konferencję dr. Paula Camerona, amerykańskiego psychologa uważającego homoseksualizm za uleczalną chorobę.cytat

– Niezależnie od tego, że wykład Singera ma dotyczyć biedy na świecie czy dzieciobójstwa, to jednak jest on najbardziej znany z kontrowersyjnych poglądów dotyczących właśnie prawa do zabijania ludzi. W ten sposób promuje się poglądy, które powinny zostać zdecydowanie zdyskwalifikowane i napiętnowane na forum publicznym – ripostuje Katarzyna Wozinska, wiceprezes stowarzyszenia Studenci Za Życiem Poznań.

Młocka Matylda,  Wybranowski Wojciech, Cenzura na państwowej uczelni?,

Rzeczpospolita (wydanie internetowe), 6.05.2010, godz 20:44

http://www.rp.pl/artykul/2,471956.html

Rzeczpospolita, 6.05.2010

__________________________________________

28.04.2010

Pojechaliśmy dziś po południu do  Fundacji Pomocy Samotnej Matce Pro-Vita, mieszczącej się w Poznaniu przy ul. Św. Marii Magdaleny 12, której przekazaliśmy:

 • 27 książeczek dla dzieci + puzzle

 • dla niemowląt: 23 kaftaniki, 17 par skarpetek, 3 pary bucików, 9 kapelusików, 30 bluzeczek, 13 par spodenek, 9 śpioszków, 6 bluz/kurteczek, 2 kompleciki, jeden chrzcielny

 • dla małych dzieci: 9 par spodni długich, 5 krótkich, 4 spódniczki, 2 kostiumy kąpielowe, 17 długi rękaw, 13 t-shirtów, rajstop 8 par, 3 pary skarpet, 2 kurtki, 5 swetrów, 6 bluz, 8 sukienek, 3 czapki, 2 koszulki na ramiączkach, kostiumik dziewczęcy, 2 kamizelki, 7 par majtek

 • dla dorosłych: 7 swetrów, 3 pary spodni, 4 marynarki, strój wieczorowy, koszula, spódnica

 • zabawki: 16 lalek, 100 pluszaków, 9 zabawek dla maluchów (twardych/grzechotek itp.), + gruszka (do nosa takie coś 🙂 )

 • śpiwór do wózka

  (kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy przekazać te cenne dary!

podziękowanie za przekazane dary

__________________________________________

27.o4.2010

Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka

27 kwietnia br. minie kolejna bolesna rocznica uchwalenia w 1956 roku – w warunkach komunistycznego terroru – ustawy aborcyjnej. Jest to Dzień Przebłagania Boga za grzechy przeciwko życiu. Skutki tej zbrodniczej ustawy obowiązującej aż do 7 stycznia 1993 roku, okazały się niezwykle tragiczne dla naszego narodu: okrutna śmierć milionów nienarodzonych dzieci, obciążenie wielkim grzechem sumień ustawodawców, milionów ojców, matek, pracowników służby zdrowia, dziennikarzy…

W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, Fundacji „Głos dla Życia” i Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej zapraszamy

27 kwietnia br. o godz. 19.00 na Mszę ekspiacyjną za zabójstwa dzieci poczętych. Mszę Świętą odprawi ks. dr Paweł Pacholak Diecezjalny Duszpasterz Rodzin w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul Fredry 11 w Poznaniu. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie poświęcone problematyce obrony życia w Polsce i na świecie oraz projekcja filmu pt.: „BELLA”. Spotkanie poprowadzi dr Paweł Wosicki – prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Anna Dyndul – sekretarz Federacji

Zapraszamy do obejrzenia zwiastunu filmu „Bella”.

Życie młodej kelnerki zmienia się całkowicie w chwili, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Zwolniona z pracy, pozostawiona samej sobie próbuje stawić czoła nowej sytuacji. Z pomocą przychodzi jej kolega z pracy, którego obecność staje się początkiem czegoś nowego…

reżyseria: Alejandro Gomez Monteverdescenariusz: Alejandro Gomez Monteverde, Patrick Millionzdjęcia: Andrew Cadelagomuzyka: Stephan Altmanczas trwania: 91 minut rok produkcji: 2006 obsada:Ramon Rodriguez – Eduardo

Manny Perez – Manny

Tammy Blanchard – Nina

Sara Dawson – Helen

Eduardo Verástegui – Jose

… one moment can change your life forever …(… jedna chwila może zmienić twoje życie na zawsze …)

__________________________________________

23.04.2010

Na naszym spotkaniu został przedstawiony długo oczekiwany projekt ulotki informującej o działaniu wczesnoporonnym tabletek antykoncepcyjnych.

Czekamy teraz tylko na wydruk ulotek. 🙂

__________________________________________

marzec – kwiecień 2010

Doradzaliśmy kilku osobom prywatnym i młodzieżowym organizacjom pro-life co do działań.

Pomagaliśmy założyć  blogi (http://darzycia.wordpress.com/, http://pieknasprawa.wordpress.com/).

__________________________________________

20 i 27 marca 2010 odbył się warsztat na temat terapii dla osób z doświadczeniem:

przemocy

seksualnej, słownej fizycznej;

zaniedbania

emocjonalnego, fizycznego, intelektualnego,

straty dziecka

w okresie przed i okołoporodowym

(aborcji, poronienia, urodzenia martwego dziecka).

warsztat prowadziła:mgr Barbara Wróbel, psycholog

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób: poszukujących pomocy, dotykających się w swojej pracy z wymienionych problemów, profesjonalnie pomagającym innym oraz wszystkich zainteresowanych poruszaną problematyką.

Już niedługo kolejne edycje warsztatu!

Chcesz wiedzieć więcej – napisz do nas: szzpoznan@gmail.com

__________________________________________

19.03.2010

Nasze stowarzyszenie na fali radia Merkury.

Czyja jest przestrzeń publiczna, czyli komu i do czego w Poznaniu potrzebny jest Hitler? W Radiu Merkury reportaż Wandy Wasilewskiej. Co myślimy o antyaborcyjnym plakacie, który kilkanaście dni temu zawisł na Śródce?

źródło

Poniżej – reportaż Wandy Wasilewskiej „Przestrzeń publiczna” w formacie mp3, a w nim m.in. wypowiedź Katarzyny Wozinskiej z naszego stowarzyszenia. .

Aborcja jest bestialstwem, a nie pokazywanie, że aborcja jest bestialstwem. (…)

Katarzyna Wozinska

wiceprezes stowarzyszenia Studenci Za Życiem Poznań

kliknij tu, aby wysłuchać audycji

Pokazanie, czym jest aborcja wymaga skutecznych środków

– mówi Mariusz Dzierżawski [z Fundacji Pro – Prawo do Życia] w rozmowie z Wirtualną Polską.

I dodaje: – Naszym celem nie jest szokowanie. Chodzi o przekazanie prawdy. Ten plakat jest po to, by uświadomić opinii publicznej jak wielkim złem jest dokonywanie aborcji.

źródło

__________________________________________

19.01.2010  zorganizowaliśmy sesję

Aborcja w aspekcie historycznym i prawnym

 • aspekt prawny: dr hab. Marek Andrzejewski

 • aspekt historyczny: dr Maria DąbrowskaBąk

Poruszyliśmy bardzo ciekawy temat, który po wystąpieniu znakomitych Prelegentów wzbudził ożywioną dyskusję.

Ci, których nie było, mogą żałować. 🙂

_________________________________________________

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania w każdy II i IV piątek miesiąca!

Szczegóły związane z najbliższym spotkaniem znajdziesz tutaj.

__________________________________________________________________

Kontakt do nas

Reklamy
%d blogerów lubi to: